• This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Gülevine Dair

Gül Aşkım

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

Bir güle gömün beni,öldügüm zaman....Kipkirmizi bir gülün ta yüregine yapin mezarimi.... Serpistirin daglara, ovalara, bayirlara.... Takip takistirin genç kizlarin saçlarina, delikanlilarin yakalarina... Demet yapin vazolara , nakis olsun kilimlere... Bir güle gömün beni, gözlerimi yumunca...Kipkirmizi yapraklarin yem yesil yüregine yatirin beni... Yaramaz bir kelebek kanat çirpsin üstümde...Baris tohumlari tasisin kanatlarinda...O kanat çirptikça içim ferahlasin.

Bir gülün yapragina gömün beni,bahar gelince...Fark etmez ister bir gonca gül ister bir deste gül.Kirmizi olsun, Sari olsun, Beyaz olsun, taze olsun canli olsun yeter... Ölmesin savas ortasindaki çocuklar gibi...Kopmasin dalindan daha yesilken,sararmadan kapilmasin yellere... Bir gülün hayaline gömün beni,umutlarim kalbime kilitlendiginde... Bir genç kizin hayalleri kadar pembe olsun... Ama bana söz verin,sakin suya düsmesin bir daha... Bir uçurtmanin kuyruguna takin onu ... özgürlügün tadini çikarsin bulutlarin üzerinde...

Bir gülü sulayan buluta gömün beni bembeyaz...Baris yagmurlari biraksin yer yüzüne... En tas yüreklerin üstüne üstüne yagsin... Oda yetmezse sel olsun,tassin gelsin yamaçlardan... Katip götürsün önüne, hos olmayan her seyi... Bir gülü sulayan bulutun yagmur damlasina gömün beni,tuzsuz olsun,asitsiz olsun... Gözyaslarimin tuzu yeterince yakti çünkü beni,bedenimi, yüregimi... Onlarca aç çiplak ilgiye hasret çocugun ,onlarca gencin,yaslinin gözünden akan yaslarin tuzunda kavruldu yüregim...Yandi yüregim...Gömün artik beni o yagmurlara...

Bir gülün gülüsüne gömün beni,gamze dediginiz sirin çukurlar eslik etsin bana... Hasretim çünkü kikir kikir gülüslere...Kara kara düsünenleri,hasta,aç,sakat insan mezarlarini,aglayan çocuk yüzlerini görmek istemiyorum artik... Bir gülün umuduna gömün beni,gül kokulu olsun umut-mezarim... Canli olsun barisli günlerin umudu olsun...Gitsin otursun en can alici tartismalarin ortasina... Sitem etsin."Yazik degilmi onca hayale,umuda, güzelliklere" diye...

Bir gülle baslayan sevgilere gömün beni...Bir yürek dolusu sevgi olsun mezarim... Yürekler dolusu sevgi verin bana...Çünkü sevgi beraberinde saygiyi ,esenligi,umudu,mutluluguda getirir.Sevgi yalniz degildir.Baris izler onu...Sevgiyle baris hiç ayri olurmu birbirinden...?

Armağan

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

Bu Siteyi... ve bu siteye baglı Facebook sayfasını ayrıca Şiirlerin dili Facebook sayfasını Ugruna Bin Kez Öldügüm ama Birdaha Asla Benim Olmayacak Ruhumun Kutsal Efendisi Ebedi Askima... Her Etimi Çöl Çarmihina Gerip Üzerime Bin Akbaba Saldiklarinda Gözyaslarini Yuregime Kalkan Yapan Askima... Ve Habersizce Cekip Gittigimde Ona Binlerce Kanli Ölüyle Evliligi Armagan Ettigim Güzel Yürekli Sevdigime... Meleğime armağan ediyorum.

Uygulama ve Tasarım

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Kullanılan tüm yazı, şiir ve resimlerin siyasal bapta hiç bir anlam ve ifadesi yoktur. Hiçbir fikre, amaca ve arenaya hizmet etmediğimin bilinmesini şiddetle hatırlatırım.

Sitede yer alan şiirler,resimler, midiler,sayfalar ve yazı alıntıları için (şiirlerini kendileri gönderen şairlerin dışında), şiirin,resimlerin midilerin ve sayfa içerisinde (flash kartlar ve flash sayfalar'da dahil olmak üzere) çalan her türlü fon müziğinin ve yazıların kanuni haklarını elinde tutan kişilerden ve sitelerden ne yazılı ne de sözlü olarak izin alınmamıştır. Şiirler,resimler ,sayfalar müzikler ve yazılar iyi niyetle yayınlanmaktadır, kanuni temsilcilerinin istekte bulunması halinde yayından kaldırılabileceklerdir.

Sayfalar Microsoft FrontPage XP, Macromedia Dreamweaver 4.0.1, Adobe Photoshop 6.0.1 ve Adobe ImageReady 3.0.1 desteğinde hazırlanmıştır. Internet Explorer 5.5 tarayıcı çözünürlüğüne ayarlanmıştır.

::Küçük bir Not::

Sitede kullanılan tüm yazı, sayfa, şiir, resim ve diğer eklentiler izin alınarak kopyalanabilir, çoğaltılabilir...İstenilen herhangi bir sitede, yazıda, sunuda kaynak gösterilerek kullanılabilir. Herhangi bir amaç ile kullanılmak istenilen kaynak kodlarındaki Java scriptlerde yada html sayfalarinda eğer anlaşılmazlık var ise arzu eden kullanıcı bana This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. mail yolu ile ulaşarak kullanmakta güçlük çektiği kodu alabilir. Sitede kullanılan arayüz, resimler, kodlar ve diğer eklentiler By DyGusaL tarafından Microsoft FrontPage XP, Adobe Photoshop 6,01, Macromedia Dreamweaver 4,01 kullanılarak elde edildi. Kullanılan yazı fontları,sayfalar,resimler tarafımca çeşitli cd, sitelelerden ve programlardan derlenmiştir. İsteyen kullanıcılara verebilirim.

Editörden Bir Not

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

"İçimizdeki ses, yüreğimizdeki ateşsin. Gözlerin tercümanı, derdini söyleyemeyenlerin dermanı.Bir fener, bir aydınlatıcı ışık, Yol gösteren bir rehber. Bu güne kadar yapılanların en güzeli." Ziyaretçilerimden aldığım mesajlar bunlardan ibaret değil elbette. E-posta,mektup, telefonlarla bu güne kadar binlerce teşekkür yağdı her teşekkür bana aşk- şevk verdi; ama bir o kadarda yükümü artırdı. Hiç eleştiri almadım mı? Tabi ki aldım. Yazılarım sitede yayınlanan resim yada reklamları beğenmeyen ziyaretçilerim bunları da iletti bana. Kimi zaman konuları yeterince izah edemediğimin farkına vardım, kimi zaman açık ve net yazmak çabam kısa ve öz olma gayretimle çakıştı.

Gerek sitemi gerekse bizzat benimle görüşen ziyaretçilerimin gülevi sitesini ve nasıl hazırlandığını merak ettiklerini öğreniyoruz. Gülevinin bugün 17. yılını dolduruyoruz, ve gülevini ilk yıllardan beri takip edenler devamlı bir adım ileri gitmeye çalıştığımın farkındadırlar. Sahip olduğum siteyi ve ziyaretçilerini bilgilendirmek, onlara duygularını anlatırken tercümanlık yapmak, elleriyle yazdıklarını gözleriyle seçtiklerini gülevinin renkli ve duygusal sayfalarıyla imzalayarak sevdiklerine ulaştırmak ve karşılaştığı sorunlara çözümler bulabilmek benim en büyük amacımdı. Sorulamayan sorular olduğunu biliyor anlatılamayan duygular olduğunu hissediyor ve bunların giderek insanların içinde derin yaralar açtığını hissediyordum. Bir insanın ihtiyaç duyacağı her şey bu sitede olmalıydı. Neyin nasıl yapılması gerektiğini canlı örnekleriyle öğrenme fırsatı bulmalı ve kitapların arasında saklı kalmış bilgileri,resimleri,şiirleri kullanılır hale getirmeliydi.

Gülevinin bir çok isimsiz kahraman ellerinde gülevi sitesi resimleri ile ziyaretçi toplama çalışmaları yapan arkadaşlarımız ve gönüllerimiz ‘ Biz bir aileyiz ‘ mesajını içtenlikle veriyorlar. Onların siteye koydukları sevgi ve bereket gülevinin daha farklı bir anlam taşımasına vesile oluyor. Ayrıca sitemin değişik servislerinde çalışıp ta gülevine katkı yapan insanları da unutmamak lazım. Her haftanın bir öncekinden daha güzel olması için bu çabalar devam etmeli. Bu anlamda ziyaretçilerimizin heyecanlarının da gülevine katılmasını bekliyorum. Daha iyi günlerde buluşmak üzere.Sevgi dolu dünyada bir Gül gibi açmanız dileğiyle...